Timing Tool Kits
| Fuel Type | Petrol |
|---|---|
| Suits | Holden: Calibra 2.5L (C25XE) 1995 - 1998 Vectra (JR - JS) 2.5L (X25XE) 1997 - 2000 Vectra (JS) 2.6L (Y26SE) 2000 - 2001 Vectra (ZC) 3.2L (Z32SE) 2003 - 2006 *Abbreviated list only, for complete vehicle application listings please use the Tridon Part Finder |
| Name | Qty |
|---|---|
| A - Crankshaft Locking Tool | 1 |
| B - Camshaft Timing Gauge | 1 |
| C - Camshaft Lock Tool (RED) | 1 |
| D - Camshaft Lock Tool (GREEN) | 1 |
| E - Belt Holding Tool | 1 |
| SKU | TOLEDO-304713 |
| Brand | TOLEDO |
| Shipping Weight | 6.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
$141.12
or 4 payments of $35.28 with
Info
$83.92
or 4 payments of $20.98 with
Info
$276.83
or 4 payments of $69.21 with
Info
$56.58
or 4 payments of $14.14 with
Info
$88.22
or 4 payments of $22.05 with
Info
$1,565.12
or 4 payments of $391.28 with
Info