Timing Tool Kits
| Fuel Type | Petrol |
|---|---|
| Suits | Audi: A3 1.6L (AEH) 1997 - 1999 A3 1.6L (AKL) 1999 - 2000 A3 1.6L (AVU) 2000 - 2002 A3 1.6L (BFQ) 2002 - 2004 A4 3.0L (ASN) 2001 - 2004 A4 3.0L (BBJ) 2001 - 2005 A6 3.0L (ASN) 2001 - 2004 A6 3.0L (BBJ) 2002 - 2005 *Abbreviated list only, for complete vehicle application listings please use the Tridon Part Finder |
| Name | Qty |
|---|---|
| A - Tensioner Locking Pin | 1 |
| B - Camshaft Sprocket Adjusting Tool | 1 |
| C - Crankshaft Locking Tool | 1 |
| D - Camshaft Locking Tools | 1 |
| E - Tensioner Pulley Adjusting Tool | 1 |
| SKU | TOLEDO-304036 |
| Brand | TOLEDO |
| Shipping Weight | 6.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
$15.81
or 4 payments of $3.95 with
Info
$239.72
or 4 payments of $59.93 with
Info
$627.14
or 4 payments of $156.78 with
Info
$32.16
or 4 payments of $8.04 with
Info
$27.51
or 4 payments of $6.88 with
Info
$24.83
or 4 payments of $6.21 with
Info