A/C Compressor Tools
| Name | Qty |
|---|---|
| Bearing & Pulley Installer | 1 |
| Clutch Bearing Installer 6” | 1 |
| Clutch Plate Installer | 1 |
| Clutch Plate Remover | 1 |
| Compressor Holding Fixture | 1 |
| External Snap-Ring Pliers | 1 |
| Internal Snap-Ring Pliers | 1 |
| Internal Snap-Ring Pliers | 1 |
| Lock Nut Remover & Installer | 1 |
| O-Ring Seal Sleeve Remover | 1 |
| Pulley Bearing Driver | 1 |
| Pulley Puller Arbor | 1 |
| Pulley Puller Pilot | 1 |
| Pulley Removal Jaws | 1 |
| Seal Remover & Installer | 1 |
| Seal Seat Installer | 1 |
| Seal Seat Remover | 1 |
| Snap-Ring, O-Ring, Felt Installer | 1 |
| Thrust Bolt Shim Gauge | 1 |
| Universal Clutch Holding Tool | 1 |
| Universal Feeler Gauge Set | 1 |
| Universal Puller Body | 1 |
| Valve Plate Remover | 1 |
| SKU | TOLEDO-308388 |
| Brand | TOLEDO |
| Shipping Weight | 16.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$69.38
or 4 payments of $17.34 with
Info
$662.47
or 4 payments of $165.62 with
Info
$46.74
or 4 payments of $11.69 with
Info
$46.25
or 4 payments of $11.56 with
Info
$40.26
or 4 payments of $10.06 with
Info