ITEM: Silicone Intercooler Top Pipe Hot Side Ranger/BT50 3.2L
PRODUCT INFORMATION
SSH2102 Silicone Intercooler Hot Side Long Pipe suit Ford Ranger / Mazda BT50 3.2L
Our 5 Ply Silicone intercooler hoses are the ideal replacement for factory spec rubber and are available either individually or as a kit complete with our SAAS Stainless Hose Clamps. Don't be caught out with a split rubber hose roadside - upgrade to our SAAS silicone hoses today!
Features:
SHIPPING DETAILS
| SKU | SSH2102 |
| Barcode | 9348391022432 |
| Length | 340mm |
| Width | 170mm |
| Height | 70mm |
| Cubic | 0.0040m2 |
| Weight | 0.59kg |
| SKU | SAAS-SSH2102 |
| Brand | SAAS |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.300m |
$38.91
or 4 payments of $9.73 with
Info
$23.95
or 4 payments of $5.99 with
Info
$299.95
or 4 payments of $74.99 with
Info
$132.62
or 4 payments of $33.16 with
Info
$30.41
or 4 payments of $7.60 with
Info
$384.20
or 4 payments of $96.05 with
Info
$18.28
or 4 payments of $4.57 with
Info