item: RIGHT SIDE ENGINE MOUNT, DC5 INTEGRA EP3 CIVIC, 02-06
Reinforced engine mount made by hardened rubber create more strength than OEM rubber mounts, reduce engine move significantly, and provide the maximum output under engine acceleration.
. Offers a more direct connection between the Drive-train and Chassis
. Increasing the life span
. Helps to put power down to the wheels
. Direct bolt-on with OEM components
. Increased stability during cornering and acceleration
(7866)
7866
| SKU | 7866 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 4.5000kg |
| Shipping Width | 0.209m |
| Shipping Height | 0.133m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.007000000m3 |
| SKU | HR-1854-7866 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$179.69
or 4 payments of $44.92 with
Info
$507.15
or 4 payments of $126.79 with
Info
$331.80
or 4 payments of $82.95 with
Info
$579.95
or 4 payments of $144.99 with
Info
$289.80
or 4 payments of $72.45 with
Info
$581.70
or 4 payments of $145.43 with
Info
$319.20
or 4 payments of $79.80 with
Info
$362.25
or 4 payments of $90.56 with
Info