item: REAR LOWER CONTROL ARM HONDA, CIVIC, INTEGRA, DC2 94-01, EG, EH, EJ1/2
The lower control arm made with aluminum alloy steel and compound with superior quality bushing. A good control arm can regulate the movement of wheels quickly each time you turn or corner.
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. OEM direct replacement
. Dramatically improving handling performance
(7144)
SKU
7144
Notes
Vehicle Applications
ACURA INTEGRA DC2 1994-2001
HONDA INTEGRA DC2 94-01 INCL TYPE-R
HONDA CIVIC EG EH EJ 92-95
| SKU | 7144 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 2.7000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.038000000m3 |
| SKU | hr-7144 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$526.05
or 4 payments of $131.51 with
Info
$391.65
or 4 payments of $97.91 with
Info
$559.06
or 4 payments of $139.76 with
Info
$114.66
or 4 payments of $28.66 with
Info
$511.01
or 4 payments of $127.75 with
Info
$578.38
or 4 payments of $144.59 with
Info
$348.66
or 4 payments of $87.17 with
Info