ITEM: Lock Nuts Splined Acorn Bulge 44mm 1/2 Black Pk 4
PRODUCT INFORMATION
924421BC - Lock Nuts Splined Acorn Bulge 44mm 1/2 Black Pk 4
These wheel lock nuts are a popular fit for Ford Falcon BA/FG Series
Important: Lock nuts come with a specific security key.
Please take note of the key number/letter on the security key itself. We recommend recording this in your vehicle owner's manual, and should you require a replacement key, quote the saved ID when re-ordering. Replacement keys can be ordered online or from your favourite stockist of SAAS Wheel Lock Nut sets.
SHIPPING DETAILS
| SKU | 924421BC |
| Barcode | 9348391017469 |
| Length | 180mm |
| Width | 135mm |
| Height | 40mm |
| Cubic | 0.0010m2 |
| Weight | 0.50kg |
| SKU | SAAS-924421BC |
| Brand | SAAS |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.300m |
$24.75
or 4 payments of $6.19 with
Info
$79.00
or 4 payments of $19.75 with
Info
$17.03
or 4 payments of $4.26 with
Info
$169.00
or 4 payments of $42.25 with
Info
$259.00
or 4 payments of $64.75 with
Info
$70.00
or 4 payments of $17.50 with
Info
$169.00
or 4 payments of $42.25 with
Info
$38.45
or 4 payments of $9.61 with
Info