Please purchase the item according to the part number
Item: KINGS Crankshaft Main Bearings FOR VOLKSWAGEN VR6 2.8L-MB7089XP0.25
Part Number: MB7089XP0.25
| Type | Crankshaft Main Bearings |
| Compatible Vehicle | VOLKSWAGEN VR6 2.8L |
| Pair Of set | 7 |
| Weight | 1.2188 |
| Length | 8.97 |
| Height | 2.145 |
| Width | 4.29 |
| SKU | kingbear-MB7089XP0.25 |
| Brand | KING BEARING |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.200m |
$151.70
or 4 payments of $37.92 with
Info
$343.20
or 4 payments of $85.80 with
Info
$109.37
or 4 payments of $27.34 with
Info
$142.55
or 4 payments of $35.64 with
Info
$137.28
or 4 payments of $34.32 with
Info
$286.00
or 4 payments of $71.50 with
Info
$103.19
or 4 payments of $25.80 with
Info
$114.63
or 4 payments of $28.66 with
Info