Please purchase the item according to the part number
Item: KINGS Crankshaft Main Bearings FOR FORD V8 351ci 5.8L 16v-MB5503AM 020
Part Number: MB5503AM 020
| Type | Crankshaft Main Bearings |
| Compatible Vehicle | FORD V8 351ci 5.8L 16v |
| Pair Of set | 5 |
| Weight | 1.616 |
| Length | 7.09 |
| Height | 2.09 |
| Width | 3.62 |
Crossover Part number:
| SKU | kingbear-MB5503AM020 |
| Brand | KING BEARING |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.200m |
$97.01
or 4 payments of $24.25 with
Info
$91.07
or 4 payments of $22.77 with
Info
$227.66
or 4 payments of $56.91 with
Info
$227.66
or 4 payments of $56.91 with
Info
$366.08
or 4 payments of $91.52 with
Info
$107.54
or 4 payments of $26.89 with
Info
$108.23
or 4 payments of $27.06 with
Info
$130.42
or 4 payments of $32.60 with
Info