Please purchase the item according to the part number
Item: KINGS Crankshaft Main Bearings FOR FORD V8 221-MB 529SI 030
Part Number: MB 529SI 030
| Type | Crankshaft Main Bearings |
| Compatible Vehicle | FORD V8 221 |
| Pair Of set | 5 |
| Weight | 1.354 |
| Length | 4.72 |
| Height | 2.28 |
| Width | 2.68 |
Crossover Part number:
| SKU | kingbear-MB529SI030 |
| Brand | KING BEARING |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.200m |
$97.24
or 4 payments of $24.31 with
Info
$105.70
or 4 payments of $26.43 with
Info
$131.56
or 4 payments of $32.89 with
Info
$267.70
or 4 payments of $66.92 with
Info
$78.25
or 4 payments of $19.56 with
Info
$148.49
or 4 payments of $37.12 with
Info
$73.91
or 4 payments of $18.48 with
Info
$103.19
or 4 payments of $25.80 with
Info