Please purchase the item according to the part number
Item: KINGS Crankshaft Main Bearings FOR FORD 370, 429, 460 16v OHV-MB5650SI 050
Part Number: MB5650SI 050
| Type | Crankshaft Main Bearings |
| Compatible Vehicle | FORD 370, 429, 460 16v OHV |
| Pair Of set | 5 |
| Weight | 2.134 |
| Length | 7.09 |
| Height | 2.09 |
| Width | 3.62 |
| SKU | kingbear-MB5650SI050 |
| Brand | KING BEARING |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.200m |
$113.71
or 4 payments of $28.43 with
Info
$77.10
or 4 payments of $19.27 with
Info
$227.66
or 4 payments of $56.91 with
Info
$78.25
or 4 payments of $19.56 with
Info
$457.60
or 4 payments of $114.40 with
Info
$154.21
or 4 payments of $38.55 with
Info
$267.70
or 4 payments of $66.92 with
Info
$118.07
or 4 payments of $29.52 with
Info