Please purchase the item according to the part number
Item: KINGS Crankshaft Main Bearings FOR FORD 281 4.6L SOHC 16v-MB5353SI0.75
Part Number: MB5353SI0.75
| Type | Crankshaft Main Bearings |
| Compatible Vehicle | FORD 281 4.6L SOHC 16v |
| Pair Of set | 5 |
| Weight | 1.204 |
| Length | 6.3 |
| Height | 1.18 |
| Width | 3.54 |
Crossover Part number:
| SKU | kingbear-MB5353SI0.75 |
| Brand | KING BEARING |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.200m |
$105.70
or 4 payments of $26.43 with
Info
$131.56
or 4 payments of $32.89 with
Info
$267.70
or 4 payments of $66.92 with
Info
$78.25
or 4 payments of $19.56 with
Info
$148.49
or 4 payments of $37.12 with
Info
$66.12
or 4 payments of $16.53 with
Info
$73.91
or 4 payments of $18.48 with
Info
$103.19
or 4 payments of $25.80 with
Info