Please purchase the item according to the part number
Item: KINGS Connecting rod bearing FOR FORD V8, 4.6L/5.4L SOHC-CR 868XPN0.26
Part Number: CR 868XPN0.26
| Type | Connecting rod bearing |
| Compatible Vehicle | FORD V8, 4.6L/5.4L SOHC |
| Pair Of set | 8 |
| Weight | 1.0846 |
| Length | 8.97 |
| Height | 2.145 |
| Width | 4.29 |
| SKU | kingbear-CR868XPN0.26 |
| Brand | KING BEARING |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.200m |
$286.00
or 4 payments of $71.50 with
Info
$161.07
or 4 payments of $40.27 with
Info
$50.10
or 4 payments of $12.53 with
Info
$60.18
or 4 payments of $15.04 with
Info
$132.70
or 4 payments of $33.17 with
Info
$43.47
or 4 payments of $10.87 with
Info
$125.84
or 4 payments of $31.46 with
Info
$88.78
or 4 payments of $22.20 with
Info