Please purchase the item according to the part number
Item: KINGS Connecting rod bearing FOR FORD V8, 4.6L/5.4L SOHC-CR 868HPN
Part Number: CR 868HPN
| Type | Connecting rod bearing |
| Compatible Vehicle | FORD V8, 4.6L/5.4L SOHC |
| Pair Of set | 8 |
| Weight | 0.891 |
| Length | 8.97 |
| Height | 2.145 |
| Width | 4.29 |
Crossover Part number:
| SKU | kingbear-CR868HPN |
| Brand | KING BEARING |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.200m |
$92.21
or 4 payments of $23.05 with
Info
$86.49
or 4 payments of $21.62 with
Info
$297.44
or 4 payments of $74.36 with
Info
$95.64
or 4 payments of $23.91 with
Info
$184.18
or 4 payments of $46.05 with
Info
$65.44
or 4 payments of $16.36 with
Info
$73.91
or 4 payments of $18.48 with
Info
$62.23
or 4 payments of $15.56 with
Info