ITEM: HKS METAL CATALYZER for NISSAN GT-R R35 (VR38DETT) 12/07-
Catalyzer entrance extension Lost wax 3D design
Close noise level
| Close noise level | Sound pressure (dB) |
| Safety standard | 96 |
| JASMA standard | 95 |
| HKS Legamax Premium + HKSMetal Catalyzer | 93 |
| HKS Legamax Premium | 91 |
| Stock | 89 |
| Vehicle | Classification | Model | Engine | Model Year | Pipe Size | Code No. | Manual | Remarks |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| GT-R | CBA- | R35 | VR38DETT | 07/12 -08/11 | φ85 - φ75 | 33005-AN005 | Make to order item For 485PS (After minor change). |
| SKU | hks-R35-VR38DETT-33005-AN |
| Brand | HKS |
| Shipping Weight | 40.0000kg |
| Shipping Width | 0.600m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.400m |
$400.00
or 4 payments of $100.00 with
Info
$197.19
or 4 payments of $49.30 with
Info
$1,798.75
or 4 payments of $449.69 with
Info
$495.00
or 4 payments of $123.75 with
Info
$994.00
or 4 payments of $248.50 with
Info
$1,750.00
or 4 payments of $437.50 with
Info
$1,424.00
or 4 payments of $356.00 with
Info
$1,761.25
or 4 payments of $440.31 with
Info