Item: H&R Coil Spring Lowering Kit for VW Scirocco - 2008-on 29013-2
| Application | Performance |
|---|---|
| Components Per | 4 Coils |
| VW | SCIROCCO | 01/13-11/17 137, 138 Coupe 2.0 TDI |
| VW | SCIROCCO | 05/08-11/09 137, 138 Coupe 2.0 TSI |
| VW | SCIROCCO | 05/08-11/17 137, 138 Coupe 1.4 TSI |
| VW | SCIROCCO | 05/09-11/17 137, 138 Coupe 2.0 TDI |
| VW | SCIROCCO | 08/08-11/17 137, 138 Coupe 1.4 TSI |
| VW | SCIROCCO | 08/08-11/17 137, 138 Coupe 2.0 TDI |
| VW | SCIROCCO | 11/09-11/17 137, 138 Coupe 2.0 TSI |
| VW | SCIROCCO | 11/10-11/17 137, 138 Coupe 2.0 TDI |
| SKU | handr-29013-2 |
| Brand | H&R |
| Shipping Weight | 35.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$817.92
or 4 payments of $204.48 with
Info
$832.32
or 4 payments of $208.08 with
Info
$616.32
or 4 payments of $154.08 with
Info
$573.12
or 4 payments of $143.28 with
Info
$673.92
or 4 payments of $168.48 with
Info
$673.92
or 4 payments of $168.48 with
Info
$1,793.99
or 4 payments of $448.50 with
Info
$714.99
or 4 payments of $178.75 with
Info