| ize: | A02 |
|---|---|
| Notes: |
Compatible with many Japanese manual transmissions (with included inserts) "Low Type" - where the threads start higher up on the knob, so the shift knob sits lower on the shifter
GReddy Traditional Diamond Shape Shift Knob - Polished Originally designed for TRUST/GREX sequential transmissions in the 1990s. You can now feel the comfort and precision of our retro billet, CNC aluminum shift knobs. The new inner-screw inserts make installation height adjustable, simple and secure. The traditional knobs offer excellent comfort for both side and overhand grips.
|
| Part #: | 14500572 |
| SKU | GReddy-14500572 |
| Brand | GREDDY |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.012000000m3 |
$120.40
or 4 payments of $30.10 with
Info
$52.75
or 4 payments of $13.19 with
Info
$164.74
or 4 payments of $41.19 with
Info
$143.00
or 4 payments of $35.75 with
Info
$49.95
or 4 payments of $12.49 with
Info