| ize: | A02 |
|---|---|
| Notes: |
Compatible with many Japanese manual transmissions (with included inserts) "Low Type" - where the threads start higher up on the knob, so the shift knob sits lower on the shifter
GReddy Traditional Diamond Shape Shift Knob - Polished Originally designed for TRUST/GREX sequential transmissions in the 1990s. You can now feel the comfort and precision of our retro billet, CNC aluminum shift knobs. The new inner-screw inserts make installation height adjustable, simple and secure. The traditional knobs offer excellent comfort for both side and overhand grips.
|
| Part #: | 14500572 |
| SKU | GReddy-14500572 |
| Brand | GREDDY |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.012000000m3 |
$169.00
or 4 payments of $42.25 with
Info
$138.00
or 4 payments of $34.50 with
Info
$43.95
or 4 payments of $10.99 with
Info
$432.85
or 4 payments of $108.21 with
Info
$239.95
or 4 payments of $59.99 with
Info
$342.00
or 4 payments of $85.50 with
Info
$139.95
or 4 payments of $34.99 with
Info