item: FRONT ROLL CENTER ADJUSTING SPACER VW GOLF 04-/ TIGUAN '09-/ PASSAT '06-/ AUDI A3 '03-/ Q3 '12-/ SKODA OCTAVIA '04-/ SUPERB '08-
HARDRACE RC adjusting spacers correct the suspension geometry of lowered cars, putting the control arms back closer to its original position, resulting in improved stability and steering response.
. Correct suspension geometry on lowered cars
. Improve handling and steering response
(Q0741)
Q0741
SKODA FABIA 4TH GEN 2021-PRESENT
VOLKSWAGEN T-CROSS 1ST GEN 2019-PRESENT
VOLKSWAGEN POLO 6TH GEN 2017-PRESENT
VOLKSWAGEN T-ROC A11 2017-PRESENT
VOLKSWAGEN GOLF MK6, A6, TYP 5K 09-2013
VOLKSWAGEN GOLF R MK6 R20 2010-
VOLKSWAGEN GOLF R MK5 R32 2005-
VOLKSWAGEN JETTA MK6, A6, TYP 1B 2011-
VOLKSWAGEN JETTA MK5, A5, TYP 1K 2005-2010
VOLKSWAGEN GOLF MK7, A7, TYP 5G 14-
| SKU | Q0741 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.125m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.120m |
| SKU | HR-998-Q0741 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$109.20
or 4 payments of $27.30 with
Info
$58.80
or 4 payments of $14.70 with
Info
$279.29
or 4 payments of $69.82 with
Info
$217.35
or 4 payments of $54.34 with
Info
$260.40
or 4 payments of $65.10 with
Info
$456.75
or 4 payments of $114.19 with
Info
$291.49
or 4 payments of $72.87 with
Info
$302.40
or 4 payments of $75.60 with
Info