item: FRONT LOWER ARM BUSHING HONDA, CITY, JAZZ/FIT, GK3/4/5/6, GM6 14-PRESENT
HARDENED rubber bushing made with high strength and anti-crack rubber material, solid steering response and driving suspension feel, resist side inclined while cornering at high speed maneuvers
. Reduces vibration
. Provides stability
. Increase steering response
. OEM direct replacement
. Regular greasing not required
. No noise or squeaks
(7749)
SKU
7749
Notes
Vehicle Applications
HONDA FIT/JAZZ 3RD GEN GK3/4/5/6
HONDA CITY GM6 2014-PRESENT
| SKU | 7749 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 0.8100kg |
| Shipping Width | 0.105m |
| Shipping Height | 0.088m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.002000000m3 |
| SKU | hr-7749 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$130.30
or 4 payments of $32.58 with
Info
$1,324.77
or 4 payments of $331.19 with
Info
$145.59
or 4 payments of $36.40 with
Info
$847.35
or 4 payments of $211.84 with
Info
$46.91
or 4 payments of $11.73 with
Info
$59.09
or 4 payments of $14.77 with
Info
$107.64
or 4 payments of $26.91 with
Info
$234.93
or 4 payments of $58.73 with
Info