Formula ReadyStrut COL168T-FOR
Specification
| Brand | Formula |
|---|---|
| Fitting Position | front |
| Front Load | No Bull Bar/Alloy Bull Bar |
| Lift (mm) | 0-40mm |
| Use Type | On Road and light Off Road |
Fitment Info
Suits these vehicles
| HOLDEN | COLORADO | 04/2013 - On RG |
| HOLDEN | COLORADO | 06/12-on RG Cab Chassis 2.8 TD 4x4 (U148LH, U148MH) |
| HOLDEN | COLORADO | 06/12-on RG Ute 2.8 TD 4x4 (U148FH) |
| HOLDEN | COLORADO | 10/13-on RG Cab Chassis 2.8 TD 4x4 (U148MK) |
| HOLDEN | COLORADO | 10/13-on RG Ute 2.8 TD 4x4 (U148DK, U148FK) |
| HOLDEN | COLORADO | 2012 - 03/2013 RG |
| ISUZU | MU-X | 11/13-on LS Closed Off-Road Vehicle 3.0 CRDi |
| ISUZU | MU-X | 11/13-on LS Closed Off-Road Vehicle 3.0 CRDi 4x4 |
| SKU | FULC-COL168T-FOR |
| Brand | FORMULA |
| Shipping Weight | 50.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.150m |
$2,747.25
or 4 payments of $686.81 with
Info
$1,609.74
or 4 payments of $402.44 with
Info
$1,257.80
or 4 payments of $314.45 with
Info
$1,334.57
or 4 payments of $333.64 with
Info
$2,747.25
or 4 payments of $686.81 with
Info
$1,232.55
or 4 payments of $308.14 with
Info
$2,598.75
or 4 payments of $649.69 with
Info