Formula Leaf Springs FLS-083
Specification
| Amount required | 2 |
|---|---|
| Brand | Formula |
| Fitting Position | rear |
| Lift (mm) | approx. 35mm |
| Load (kg) | 25kg |
Fitment Info
Suits these vehicles
| FORD | RANGER | 11/2006 - 10/2011 PJ |
| FORD AUSTRALIA | RANGER | 03/09-11/11 PK Ute 3.0 TDdi 4x4 |
| FORD AUSTRALIA | RANGER | 04/09-11/11 PK Cab Chassis 2.5 TDdi 4x4 |
| FORD AUSTRALIA | RANGER | 11/06-03/09 PJ Cab Chassis 3.0 TDdi 4x4 |
| FORD AUSTRALIA | RANGER | 11/06-03/09 PJ Ute 2.5 TDdi All-wheel Drive |
| FORD AUSTRALIA | RANGER | 11/06-03/09 PJ Ute 3.0 TD All-wheel Drive |
| MAZDA | BT-50 | 10/06-12/11 CD, UN Ute 3.0 CDVi 4x4 |
| MAZDA | BT-50 | 12/06-12/11 CD, UN Cab Chassis 3.0 CDVi 4x4 |
| SKU | FULC-FLS-083 |
| Brand | FORMULA |
| Shipping Weight | 50.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.150m |
$2,598.75
or 4 payments of $649.69 with
Info
$2,952.18
or 4 payments of $738.04 with
Info
$1,583.01
or 4 payments of $395.75 with
Info
$950.40
or 4 payments of $237.60 with
Info
$950.40
or 4 payments of $237.60 with
Info
$2,329.97
or 4 payments of $582.49 with
Info