ITEM: Exhaust Gauge Probe Extension 1.2mt All Gauge Series
PRODUCT INFORMATION
SG21008 Exhaust Gauge Probe Extension 1.2 mt
A necessity if you're mounting your SAAS EGT gauge in a Pillar Pod to ensure you have comfortable reach to your engine's exhaust. The 1.2mt length also provides a safety net for larger vehicles with expansive engine bays.
Compatible with the following series of SAAS gauges:
SHIPPING DETAILS
| SKU | SG21008 |
| Barcode | 9348391014338 |
| Length | 130mm |
| Width | 40mm |
| Height | 140mm |
| Cubic | 0.0007m2 |
| Weight | 0.10kg |
| SKU | SAAS-SG21008 |
| Brand | SAAS |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.300m |
$4.95
or 4 payments of $1.24 with
Info
$71.76
or 4 payments of $17.94 with
Info
$174.13
or 4 payments of $43.53 with
Info
$29.95
or 4 payments of $7.49 with
Info
$87.01
or 4 payments of $21.75 with
Info
$52.16
or 4 payments of $13.04 with
Info
$650.00
or 4 payments of $162.50 with
Info