Item:DIXEL BRAKE PAD SP-? for WILWOOD SUPERLITE 4/6 16.5mm(AL-9179037)-
| Friction Materials | Carbon Semi Metal |
|---|---|
| Initial bite (µ) | 0.55 |
| Average µ | 0.43?0.48 |
?The pads use special compound made for SUPER GT cars and formula cars which do not have brake boosters. Please be aware, if used on a car that is equipped with brake boosters, the brake pads may cause too much braking.
| SKU | DIXCEL-AL-9179037 |
| Brand | DIXCEL |
| Shipping Weight | 8.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.300m |
$448.00
or 4 payments of $112.00 with
Info
$295.00
or 4 payments of $73.75 with
Info
$328.00
or 4 payments of $82.00 with
Info
$544.00
or 4 payments of $136.00 with
Info
$466.00
or 4 payments of $116.50 with
Info
$279.00
or 4 payments of $69.75 with
Info
$412.00
or 4 payments of $103.00 with
Info
$952.00
or 4 payments of $238.00 with
Info