ITEM: DBA2297S Street Series 2x T2 Slotted Solid Rear Rotors (inc Alfa Romeo 159/Giulietta 06-18)
| Disc Vent | Solid |
| Diameter [mm] | 278 |
| Height [mm] | 43 |
| Thickness [mm] | 12 |
| Minimum Thickness [mm] | 10 |
| Inner Diameter [mm] | 70 |
| Class | Standard |
| Number of Holes | 5 |
| Country | Make | Model | Year | Variant |
|---|---|---|---|---|
| Australia | ALFA ROMEO | 159, 2.2 JTS | 6/2006-11/2011 | 2.2 JTS-Front Wheel Drive-Petrol |
| Australia | ALFA ROMEO | 159, 1.9 JTDM 16V | 9/2005-11/2011 | 1.9 JTDM 16V-Front Wheel Drive-Diesel |
| Australia | ALFA ROMEO | BRERA, 2.2 JTS | 1/2006-6/2010 | 2.2 JTS-Front Wheel Drive-Petrol |
| Australia | ALFA ROMEO | 159, 2.2 JTS | 6/2006-11/2011 | 2.2 JTS-Front Wheel Drive-Petrol |
| Australia | ALFA ROMEO | 159, 1.9 JTDM 16V | 3/2006-11/2011 | 1.9 JTDM 16V-Front Wheel Drive-Diesel |
| Australia | ALFA ROMEO | SPIDER, 2.2 JTS | 3/2006-12/2012 | 2.2 JTS-Front Wheel Drive-Petrol |
| Australia | ALFA ROMEO | BRERA, 1.8 TBi | 5/2009-5/2011 | 1.8 TBi-Front Wheel Drive-Petrol |
| Australia | ALFA ROMEO | GIULIETTA, 1.4 TB (940FXA1A) | 4/2010-4/2010 | 1.4 TB (940FXA1A)-Front Wheel Drive-Petrol |
| Australia | ALFA ROMEO | GIULIETTA, 1.4 TB (940FXB1A) | 4/2010-4/2010 | 1.4 TB (940FXB1A)-Front Wheel Drive-Petrol |
| Australia | ALFA ROMEO | GIULIETTA, 1.8 TBi (940FXC1A) | 4/2010-4/2010 | 1.8 TBi (940FXC1A)-Front Wheel Drive-Petrol |
| Australia | ALFA ROMEO | GIULIETTA, 2.0 JTDM | 4/2010-4/2010 | 2.0 JTDM-Front Wheel Drive-Diesel |
| Australia | ALFA ROMEO | GIULIETTA, 1.8 TBi | 1/2015-1/2015 | 1.8 TBi-Front Wheel Drive-Petrol |
| Australia | FIAT | 500X, 1.4 | 9/2014-9/2014 | 1.4-Front Wheel Drive-Petrol |
| Australia | FIAT | 500X, 1.4 4x4 | 2/2015-2/2015 | 1.4 4x4-All-wheel Drive-Petrol |
| SKU | DBA-DBA2297S |
| Brand | DBA |
| Shipping Weight | 30.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.300m |
$99.95
or 4 payments of $24.99 with
Info
$45.95
or 4 payments of $11.49 with
Info
$119.95
or 4 payments of $29.99 with
Info
$90.95
or 4 payments of $22.74 with
Info
$136.95
or 4 payments of $34.24 with
Info
$119.95
or 4 payments of $29.99 with
Info
$229.95
or 4 payments of $57.49 with
Info
$192.95
or 4 payments of $48.24 with
Info