SENSOR - COOLANT TEMPERATURE (1/4 NPT) - PART NO: 18415
*Note: This unit has superseded our pervious sensor, Part No. 8414. The thread sizes are different between models, #18415 is a standard ¼ NPT whilst #8414 was a non-standard size.
Kit Contents
| Description | Quantity |
| Sensor - Coolant Temperature (¼ NPT) | 1 |
| O-Ring | 1 |
| SKU | daviescraig-dc18415 |
| Brand | DAVIES CRAIG |
| Shipping Weight | 6.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.250m |
$12.10
or 4 payments of $3.02 with
Info
$106.24
or 4 payments of $26.56 with
Info
$79.99
or 4 payments of $20.00 with
Info
$79.99
or 4 payments of $20.00 with
Info