ITEM: Boss Kit Escort MKII 1600-2000 1975 - 1982
PRODUCT INFORMATION
BK16AL Boss Kit Escort MKII 1600 - 2000 1975-1982
Our vehicle specific steering wheel hubs and boss kits allow you to install a SAAS Steering Wheel to your vehicle, in addition to other wheels with a 6 hole 70mm or 74mm PCD.
Features:
Installation:
VEHICLE APPLICATION
| Make | Model | Year |
|---|---|---|
| FORD | ESCORT 1600 - 2000 | 1975 - 1982 |
SHIPPING DETAILS
| SKU | BK16AL |
| Barcode | 9348391001925 |
| Length | 125mm |
| Width | 125mm |
| Height | 125mm |
| Cubic | 0.0020m2 |
| Weight | 1.00kg |
| SKU | SAAS-BK16AL |
| Brand | SAAS |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.300m |
$130.90
or 4 payments of $32.73 with
Info
$11.00
or 4 payments of $2.75 with
Info
$97.90
or 4 payments of $24.48 with
Info
$141.90
or 4 payments of $35.48 with
Info
$152.90
or 4 payments of $38.23 with
Info
$97.90
or 4 payments of $24.48 with
Info