item: BILLET ALUMINUM SHIFTER BUSHING HONDA, CIVIC, INTEGRA, DC2 94-01, EG, EH, EJ1/2, EK3/4/5/9, EJ6/7/8/9, EM1
HARDRACE SOLID SHIFTER BUSHING is made of high quality CNC billet aluminum. It is able to enhance the precision and response of shifting, and make faster, more consistent shifts.
. Direct bolt on for easy installation
. Maintains consistent shifts, even in harsh racing environments
. Allows to interact with the transmission in proper alignment
. Resulting in a crisper, more precise shift every time
(Q0070)
SKU
Q0070
Notes
Vehicle Applications
ACURA INTEGRA DC2 1994-2001
HONDA INTEGRA DC2 94-01 INCL TYPE-R
HONDA CIVIC EG EH EJ 92-95
HONDA CIVIC EK EJ EM1 96-00
| SKU | Q0070 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 0.2900kg |
| Shipping Width | 0.105m |
| Shipping Height | 0.088m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.002000000m3 |
| SKU | hr-Q0070 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$184.45
or 4 payments of $46.11 with
Info
$146.15
or 4 payments of $36.54 with
Info
$399.00
or 4 payments of $99.75 with
Info
$179.23
or 4 payments of $44.81 with
Info
$60.83
or 4 payments of $15.21 with
Info
$113.07
or 4 payments of $28.27 with
Info
$39.95
or 4 payments of $9.99 with
Info
$353.32
or 4 payments of $88.33 with
Info