Description
Ultra-High Flow EFI Regulator, adjustable from 40-100 PSI. Engineered for our Belt-Drive and Hex-Drive Fuel Pumps, the Belt Drive EFI Regulator is suitable for engines making up to 4,000 HP on gasoline and is compatible with gasoline and methanol.
Additional information
| Weight | 1.98 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 4.75 × 4 in |
Mounting Configuration: External
| CARB or EFI | Power Adder | FUEL | Horsepower |
|---|
Ultra-High Flow EFI Regulator, adjustable from 40-100 PSI. Engineered for our Belt-Drive and Hex-Drive Fuel Pumps, the Belt Drive EFI Regulator is suitable for engines making up to 4,000 HP on gasoline and is compatible with gasoline and methanol.
| SKU | aeromotive-13113 |
| Brand | AEROMOTIVE |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$274.95
or 4 payments of $68.74 with
Info
$286.31
or 4 payments of $71.58 with
Info
$39.42
or 4 payments of $9.86 with
Info
$464.77
or 4 payments of $116.19 with
Info
$1,390.62
or 4 payments of $347.65 with
Info
$517.40
or 4 payments of $129.35 with
Info
$197.37
or 4 payments of $49.34 with
Info
$723.26
or 4 payments of $180.81 with
Info