Description
View Installation Instructions:
Additional information
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 x— 8 x— 8 in |
Mounting Configuration: In Tank
| CARB or EFI | Power Adder | FUEL | Horsepower |
|---|---|---|---|
| EFI | Naturally Aspirated | Gas | 1300 |
| EFI | Naturally Aspirated | E85 | 910 |
| CARB | Naturally Aspirated | Gas | 1500 |
| CARB | Naturally Aspirated | E85 | 1050 |
| EFI | Forced Induction | Gas | 1000 |
| EFI | Forced Induction | E85 | 700 |
| CARB | Forced Induction | Gas | 1200 |
| CARB | Forced Induction | E85 | 840 |
18642: A1000, Fuel Pump, In-Tank, Holden, Zeta Platform
View Installation Instructions:
| SKU | aeromotive-18642 |
| Brand | AEROMOTIVE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$1,779.13
or 4 payments of $444.78 with
Info
$31.95
or 4 payments of $7.99 with
Info
$3,501.86
or 4 payments of $875.47 with
Info
$759.88
or 4 payments of $189.97 with
Info
$40.48
or 4 payments of $10.12 with
Info
$289.00
or 4 payments of $72.25 with
Info
$239.00
or 4 payments of $59.75 with
Info