Description
3/8? Quick Connect Sample Valve Kit Fits most Ford Modular and GM LS engines. Aeromotive’s Billet Fuel Sample Valve is designed to simplify installation and make fuel checks a snap! Packed with common sense features, it’s simply the best sample valve on the market.
Additional information
| Weight | 0.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 5.5 × 2.75 in |
Mounting Configuration: External
| CARB or EFI | Power Adder | FUEL | Horsepower |
|---|
3/8? Quick Connect Sample Valve Kit
Fits most Ford Modular and GM LS engines.
Aeromotive’s Billet Fuel Sample Valve is designed to simplify installation and make fuel checks a snap! Packed with common sense features, it’s simply the best sample valve on the market.
| SKU | aeromotive-17119 |
| Brand | AEROMOTIVE |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$33.95
or 4 payments of $8.49 with
Info
$170.04
or 4 payments of $42.51 with
Info
$364.95
or 4 payments of $91.24 with
Info
$10.95
or 4 payments of $2.74 with
Info
$124.95
or 4 payments of $31.24 with
Info
$29.95
or 4 payments of $7.49 with
Info
$28.95
or 4 payments of $7.24 with
Info
$5.95
or 4 payments of $1.49 with
Info