Description
Replacement fuel pump, 200 lph.
Phantom 200 part number 18689,
This product is not legal for sale or use on emission-controlled vehicles except when used as a direct replacement part matching OEM specifications.
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 x— 5.5 x— 2.75 in |
Mounting Configuration: In Tank
| CARB or EFI | Power Adder | FUEL | Horsepower |
|---|---|---|---|
| EFI | Naturally Aspirated | Gas | 600 |
| EFI | Forced Induction | Gas | 450 |
| CARB | Naturally Aspirated | Gas | 750 |
| CARB | Forced Induction | Gas | 600 |
P/N 11137: 200 LPH Fuel Pump
Fuel Injected Engines:
Up to 600 HP - Naturally Aspirated
Up to 450 HP - Forced Induction
Carbureted Engines:
Up to 750 HP - Naturally Aspirated
Up to 600 HP - Forced Induction
| SKU | aeromotive-11137 |
| Brand | AEROMOTIVE |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$25.95
or 4 payments of $6.49 with
Info
$1,112.93
or 4 payments of $278.23 with
Info
$305.11
or 4 payments of $76.28 with
Info
$1,744.25
or 4 payments of $436.06 with
Info
$1,114.95
or 4 payments of $278.74 with
Info
$106.81
or 4 payments of $26.70 with
Info
$1,044.75
or 4 payments of $261.19 with
Info