Description
Additional information
| Weight | 0.13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.63 x— 2.88 x— 2 in |
Mounting Configuration: External
| CARB or EFI | Power Adder | FUEL | Horsepower |
|---|
P/N 11748: 1-1/4″ Barb Inlet Adapter Fitting
Inlet port adapter for P/Ns 11115 and 11117 12-Series Mechanical Pumps. Provides 1-1/4″ hose or hard tubing inlet connection for use with hose bib and clamp. High flow capacity eliminates starvation and cavitation.
| SKU | aeromotive-11748 |
| Brand | AEROMOTIVE |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$25.95
or 4 payments of $6.49 with
Info
$1,112.93
or 4 payments of $278.23 with
Info
$305.11
or 4 payments of $76.28 with
Info
$1,744.25
or 4 payments of $436.06 with
Info
$1,114.95
or 4 payments of $278.74 with
Info
$106.81
or 4 payments of $26.70 with
Info
$1,044.75
or 4 payments of $261.19 with
Info