item: ADJUSTABLE FRONT SWAY BAR (36MM) INFINITI Q50, SKYLINE V37 13-PRESENT
Reduce body roll, maximize a tyre??s contact patch!
Sway Bar made with CR-MO seamless steel alloy. High rigidity and hi-tensile help reduce body roll and neutralize under or oversteering, keep your car flat in turns instead of leaning over to one side
. Hollow material with higher torsional rigidity for any given diameter
. Reinforced stabilizer bushing provides stability
. Precision CNC cold formed, tempered and shot-peened to increase durability
. Heat treated, adjustable type (2 holes)
(8682)
8682
| SKU | 8682 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 5.7300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 1.300m |
| Shipping Length | 0.234m |
| Shipping Cubic | 0.036000000m3 |
| SKU | HR-2071-8682 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 30.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$522.90
or 4 payments of $130.72 with
Info
$45.15
or 4 payments of $11.29 with
Info
$409.99
or 4 payments of $102.50 with
Info
$391.65
or 4 payments of $97.91 with
Info
$305.55
or 4 payments of $76.39 with
Info
$112.35
or 4 payments of $28.09 with
Info
$112.35
or 4 payments of $28.09 with
Info