Item: ZSS Front Upper Arm - BMW E8x E9x Z4
The control arm made with hardened steel and compound with superior quality bushing. A good control arm can regulate the movement of wheels quickly each time you turn or corner.
. ED process and painting for the highest durability
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. OE direct replacement
. Dramatically improving handling performance
Harden Rubber Equipped. 2PCS/SET
Non-M Series
VEHICLE APPLICATIONS
BMW 1 Series E8x
BMW 3 Series E9x
BMW Z4 E89
| Length | 55 |
|---|---|
| Width | 21 |
| Height | 10 |
| Car Makes | BMW |
| Car Model | Z4 - E89 |
| SKU | 6-ZSS963 |
| Brand | ZSS RACING |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$483.38
or 4 payments of $120.84 with
Info
$331.42
or 4 payments of $82.86 with
Info
$164.22
or 4 payments of $41.05 with
Info
$206.31
or 4 payments of $51.58 with
Info
$517.14
or 4 payments of $129.28 with
Info
$554.98
or 4 payments of $138.75 with
Info
$933.66
or 4 payments of $233.41 with
Info
$414.69
or 4 payments of $103.67 with
Info