Item: ZSS Extended Wheel Stud Set - Subaru Impreza (GC/GF/GM/GD/GG)
. High quality heat-treated SAE 4140 alloy steel
. Excellent tensile strength
. Eliminate wheel/tire rubbing instantly
. More aggressive stance & allows for better handling
. Mount larger wheel or tires
. Direct bolt on
M12 x P1.25 For Impreza GC/GD
| Length | 18 |
|---|---|
| Width | 11 |
| Height | 9 |
| Car Makes | Subaru |
| Car Model | WRX GC8, WRX GDA, WRX GDB, WRX STi GDE, WRX STi GDF |
| SKU | 7-ZSS618 |
| Brand | ZSS RACING |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$1,119.95
or 4 payments of $279.99 with
Info
$62.95
or 4 payments of $15.74 with
Info
$62.95
or 4 payments of $15.74 with
Info
$459.95
or 4 payments of $114.99 with
Info
$135.45
or 4 payments of $33.86 with
Info
$423.45
or 4 payments of $105.86 with
Info