Adaptor Alloy -20 AN (1-5/8 - 12 UNF) - Part #1026
Components
| Description | Units |
| Adaptor Alloy -20 AN (1-5/8 - 12 UNF) | 1 |
| O-Ring | 1 |
The Davies Craig Alloy Adaptor can be used with the EWP80 & EWP130 on its own. Ideal for fitment to either the inlet or outlet of your EWP, this Adaptor offers greater flexibility and assists with more position options when fitting a Davies Craig Electric Water Pump to your vehicle. The use of this adaptor will increase the number positioning opportunities and assist you maintain unrestricted coolant flow.
| SKU | daviescraig-dc1026 |
| Brand | DAVIES CRAIG |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.250m |
$187.31
or 4 payments of $46.83 with
Info
$81.66
or 4 payments of $20.41 with
Info
$284.00
or 4 payments of $71.00 with
Info
$43.63
or 4 payments of $10.91 with
Info
$34.00
or 4 payments of $8.50 with
Info
$386.46
or 4 payments of $96.61 with
Info
$815.00
or 4 payments of $203.75 with
Info
$118.93
or 4 payments of $29.73 with
Info